Vrtec Storžek, Preddvor

Naslov enote: Šolska ulica 7, 4205 Preddvor
Telefon: 04/25 51 082

Oddelki in starost vključenih otrok:

• 8 oddelkov
    • prvo starostno obdobje: otroci od 11 mesecev do treh let
    • drugo starostno obdobje: otroci od treh let do vstopa v šolo

Osnovni dnevni in vzgojni program v enoti izvajamo v dopoldanskem času od 6.00 do 16.30 ure.

Otroci imajo ob vrtcu na voljo veliko igrišče, ki jim v vseh letnih časih nudi neizčrpen vir učenja, gibanja, igre in zabave. Na igrišču lahko raziskujejo travnik in življenje na njem. Poleti so jim omogočene vodne igrarije, pozimi pa uživajo v zimskih radostih na snegu. Okolica vrtca otrokom nudi uživanje v sproščenem potepanju po bližnji in daljni okolici. Lahko se sprehodijo po Gozdni učni poti, raziskujejo jezero Črnava, obiščejo štiri gradove ali se povzpnejo tudi na bližnje vzpetine nad Preddvorom.

V stavbi vrtca sta velika telovadnica in avla, ki otrokom ob slabem vremenu nadomešča zunanji prostor, obenem pa služita za družabna srečanja, prireditve, razstave in različne vzgojno-izobraževalne dejavnosti. S pestro ponudbo otroške literature v šolski knjižnici in z različnimi oblikami družinskega branja uvajamo otroke v svet knjige in kulturno sporočilo domačega jezika.