V oddelku Zvezdice smo v ponedeljek, 15. 4. 2024 izvedli čistilno akcijo. Vzgojiteljici sta s slikanicami otroke seznanili s pomembnostjo ločevanja odpadkov. V igralnici so koše za smeti označili z barvnimi oznakami ter tako poskrbeli, da so otroci odpadke ustrezno razvrstili.

V telovadnici je nagajivi škrat odpadke razmetal vsepovsod, naloga otrok pa je bila, da so jih z različnimi predmeti razvrstili v koše ustreznih barv. Na koncu je bila telovadnica spet čista in pospravljena, otroci pa so se lahko preizkusili na različnih gibalnih postajah.

Naučili smo se, da je Zemlja naš dom ter da lahko z majhnimi koraki pomembno prispevamo k ozaveščanju o pomenu skrbi za okolje ter za skupno ustvarjanje bolj prijaznega sveta.

Zapisala: Nataša Udir