Pozdravljeni,

v mesecu decembru potekajo številne dobrodelne akcije. Njihov namen je socialno prikrajšanim posameznikom in skupinam ljudi omogočiti čim bolj sproščene in lepe praznike. Tovrstne aktivnosti lahko mimogrede izkoristite za pogovor z otrokom o pomenu dobrodelnosti, solidarnosti, revščini…

Pošta Slovenije otroke že 10 let nagovarja k pisanju in pošiljanju dobrih želja in misli. Letos bodo od vsakega prejetega pisma za Božička, 10 centov namenili dobrodelnemu projektu Čarobna zima, kateri se trudijo otrokom po Sloveniji pričarati lepše preživljanje prazničnih dni. Bolj podrobno o Božičkovi pošti si lahko preberete na: https://www.postarpavli.si/dobrodelna-bozickova-posta/.

Božiček letos otrokom ne bo odgovarjal. Namesto tega si boste lahko v krogu svoje družine ogledali lutkovno predstavo Zverjašček, ki jo izvaja Lutkovno gledališče Ljubljana. Na ogled bo od 15. decembra 2020 do 15. januarja 2021 na spletni strani posta.si/zverjascek.

Lep pozdrav,
Karmen Pogačnik