V ponedeljek, 13. maja, nam je dopoldansko urico popestrila Pika Nogavička. Otroci so jo že težko čakali, saj smo se na njen prihod že nekaj časa pripravljali. Naučili smo se zapeti njeno pesem, otroci so izdelali vsak svojega gospoda Ficka in Pikine pisane nogavice. Pogledali smo si tudi krajši film, da smo Piko še na ta način bolje spoznali.

Končno smo dočakali ponedeljek, do katerega smo skupaj odštevali. Spraševali smo se, ali pride Pika s konjem in ali bo imela s seboj tudi gospoda Ficka. Konja sicer nismo opazili – verjetno jo je čakal za vogalom šole, Pika Nogavička pa je otroke navdušila z uganjanjem svojih norčij. Otroci so uživali, sodelovali, se nasmejali in Piko marsičesa naučili. Upamo, da sedaj zna šteti do deset, da ve, kater copat gre na katero nogo in da je v svoji Vili Čira Čara prišla do pozabljenega sendviča. Lepo je bilo poslušati otroke, kako so v garderobi ob odhodu staršem razlagali, kaj vse nam je Pika pripravila, njena pesem pa je po vrtcu odmevala še naslednje jutro.

Zapisala: Urška Furlan

foto: Eva Gašperšič